Władze

Marek Korytowski

Wiceprezes Zarządu, odpowiedzialny za reprezentowanie SRJ w kontaktach z Urzędami, Targami i Polskim Komitetem Normalizacyjnym.

Członek założyciel SRJ, mistrz złotnictwa (1985), ekspert diamentów HRD i DGemG, wiceprezes przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej w zawodzie złotnik-jubiler Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu oraz członek jury konkursu Mercurius Gedanensis.

Od 1990 roku właściciel pracowni jubilerskiej Art Studio Wilkom, zajmującej się projektowaniem i wytwarzaniem ekskluzywnej złotej i platynowej biżuterii z brylantami i kamieniami szlachetnymi, a także szkoleniem młodych projektantów i złotników. W firmie kładzie nacisk na połączenie technik starych mistrzów z nowoczesną technologią i perfekcją wykonania. Do największych sukcesów zawodowych zalicza realizację autorskich projektów biżuterii z platyny, prezentowanych na targach w Londynie, Bazylei i Dubaju.

Pasjonuje się chińskimi sztukami walki, historią sztuki oraz historią średniowiecza. Wolny czas najchętniej spędza aktywnie na powietrzu, uprawiając nordic walking i narciarstwo biegowe.

Co do przyszłości Stowarzyszenia, to chciałby, aby przepływ informacji między producentami i sprzedawcami a instytucjami mającymi wpływ na rozwój branży był łatwiej dostępny i bardziej płynny.

Marek Korytowski