Aktualności

Relacja z kolejnej edycji kursu Projektowanie Biżuterii w Programie 3D

W dniach: 17, 18, 19 i 24, 25, 26 lutego w siedzibie SRJ na ulicy Glogera 2 w Warszawie odbył się Kurs Projektowania Biżuterii w programie 3D.
Celem kursu jest poznanie podstaw projektowania biżuterii w programie Rhinoceros w stopniu pozwalającym na rozpoczęcie samodzielnej pracy projektowej oraz przygotowania modeli do druku 3D. Podczas kursu uczestnicy otrzymają proste modele ułatwiające pracę i ćwiczenia.
Wykładowca, Pan Tomasz Ogrodowski, ceniony artysta i projektant biżuterii, laureat wielu międzynarodowych wystaw i nagród, jeden  z prekursorów technologii 3D w polskim przemyśle jubilerskim zapoznawał uczestników z wiedzą o komponowaniu biżuterii według światowych trendów.
Drukowanie woskowych prototypów rozwija się w Polsce już od 18 lat. Technologie wspomagane komputerowo znalazły swoje miejsce w złotnictwie a zwłaszcza w jubilerstwie, a liczba firm z nich korzystających ciągle się powiększa. Nawet zagorzali zwolennicy „ręcznej roboty” przełamują swój opór sięgając po technologię 3D. Okazało się, że jedynym dostępnym jeszcze narzędziem do walki z konkurencją jest atrakcyjne wzornictwo oraz zaspokojenie wyobraźni klienta. W obu tych przypadkach technologia 3d sprawdza się idealnie.