szkolenia

Certyfikowany ekspert diamentów IGI Antwerp

miejsce: Antwerpia
termin:
  1. 15-26 kwietnia 2024 r.

W 2023 r. podjęliśmy współpracę z drugim co do wielkości i popularności największym labolatorium gemmologicznym IGI- International Gemological Institute.

Kursy te są adresowane do wszystkich, którzy chcą zdobyć lub pogłębić wiedzę o diamentach na najwyższym światowym poziomie.

Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich dbając o wysokie standardy i kwalifikacje rzeczoznawców organizuje wraz z IGI szkolenia z zakresu oceny diamentów oszlifowanych. Szkolenia te odbywają się w Antwerpii w jednym z najlepszych Laboratoriów na świecie.

Standardowo kurs Diamond Graduate Program, D.G. trwa dwa tygodnie, czyli 10 dni szkolenia. Dwa tygodnie kursu to minimum czasu, przy ilości wiedzy i praktyki, które uczestnik musi przyswoić podczas kursu. Jednocześnie SRJ organizuje kurs w Polsce, który jest obowiązkowy. Przygotowuje on do szkolenia w IGI.

Dbamy o to, by rzeczoznawca po pełnym szkoleniu eksperckim był zdecydowany w wykonywaniu ekspertyz i umiał wykonać pełną ekspertyzę każdego diamentu, wiąże się to z dużą odpowiedzialnością i ryzykiem – także finansowym. Większy zakres posiadanej wiedzy pozwala na ograniczenie ryzyka i w pełni wiarygodną ocenę diamentu.

Koszt kursu to około 1950 euro netto.

Z powodu intensywności szkolenia w IGI obowiązkowym jest odbycie kursu wstępnego w naszym Stowarzyszeniu.

Zapisy na kurs przyjmowane są wyłącznie przez formularz zgłoszeniowy.