Aktualności

Wiceprezes Zarządu SRJ Rzeczoznawca Robert Zięba w Komisji Ogólnopolskiego Konkursu Złotników i Jubilerów „Bursztynowe Rzemiosło” AMBERIF SPRING 2023

W miniony piątek w Gdańsku odbyły się prace komisji oceniającej w ramach 20-tej,  jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Złotników i Jubilerów – „Bursztynowe Rzemiosło” AMBERIF SPRING 2023.

Kilkuosobową komisję z rangi SRJ zasilił swoją osobą nasz rzeczoznawca, ekspert diamentów, wieloletni członek SRJ, członek zarządu Robert Zięba. Wiedzą i doświadczeniem nabytym jako rzemieślnik, mistrz złotnictwa, absolwent Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Wzornictwa o specjalności „Projektowanie Biżuterii”, absolwent Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycz Modrzewskiego na kierunku „Rynek Sztuki i Antyków” mógł wyrazić swoją opinię i po raz kolejny wziąć udział w pracach komisji.

Prace, tak jak w poprzednich latach, były bardzo zaawansowane podobnie jak oceniane  przedmioty zgłoszone przez uczestników konkursu.

Z roku na rok obserwujemy wzrost poziomu przedstawianych prac, poprawę jakości wykonania i ambitny wachlarz pomysłów owych realizacji, co niezbicie bardzo dobrze rokuje dla branży, bo to przez te realizacje tworzymy obraz polskiego jubilerstwa.