Aktualności

Targi Zegarmistrzowskie wrzesień 2023

Latem 2023 roku Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich nawiązało współpracę partnerską ze Stowarzyszeniem Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa. Pierwszym wydarzeniem związanym z tą okolicznością były Targi zegarmistrzowskie, które odbyły się 23 września, gdzie SRJ występowało w roli partnera wydarzenia. 
W przeddzień targów reprezentanci SRJ uczestniczyli w uroczystej Gali wręczenia Złotej lupy. Nagrody nadawanej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie zegarmistrzostwa. W tym roku uzyskał ją konstruktor zegarków astronomicznych i twórca patentu na wychwyt zegarowy chronometrowy Pan Krzysztof Płonka. 
Podczas Gali wspomniano, że Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich jest partnerem wydarzenia, a jego udział stanowi niezwykle istotny czynnik rozwojowy dla branży zegarmistrzowskiej.
W dzień targowy SRJ prezentowało się w tradycyjnej formie, jaka jest znana z targów jubilerskich. Stoisko było reprezentowane przez Anastazję Żółkiewską oraz dwóch zegarmistrzów, Marka Binia i Krystiana Kotapskiego.
SRJ pełniło organ badawczo-konsultacyjny. Zainteresowani mieli możliwość zbadania kamieni, biżuterii, a przede wszystkim dokonać konsultacji w zakresie zegarów i zegarków. 
Licznie przybyli zainteresowani uzyskali szereg informacji, które zostały udzielone przez reprezentantów SRJ.
Targi zegarmistrzowskie odwiedziło niemal 1000 osób, co jest bardzo dobrym wynikiem, według informacji ze Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa. 
Reprezentanci SRJ uważają wydarzenie za udane. Już teraz można mówić o udziale w kolejnej edycji, w kwietniu 2024.
Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich otrzymało od SPiRZ serdeczne podziękowania za wspaniałe przygotowanie i zaangażowanie. Podkreślono, że obecność SRJ wniosła znaczący wkład w sukces tego wydarzenia.