Aktualności / Wydarzenia

Walne zebranie SRJ 2018

Od 20 do 22 kwietnia w Polanicy-Zdroju odbywało się walne zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich.

W przepięknej lokalizacji – w hotelu Nowy Zdrój – spotkało się kilkudziesięciu członków SRJ. Zarząd rozpoczął swój pobyt dzień wcześniej, ze względu na spotkanie organizacyjne. W trakcie posiedzenia omówiono wiele aktualnych spraw oraz przedstawiono stan przygotowań do walnego zebrania. Dla szerokiej rzeszy członków spotkanie zaczęło się dwoma piątkowymi wykładami. Pierwszy wykład poprowadziła Kinga Saczewska.

Dotyczył on bardzo ciekawego tematu: sposobów sprzedaży biżuterii diamentowej. Prelegentka poruszyła kwestię ekspozycji biżuterii, jakości obsługi i prezencji personelu. Zwróciła też uwagę na problematykę sprzedaży dóbr luksusowych. Jak się okazało, temat był bardzo ważny dla wielu profesjonalistów z branży, jednak często bagatelizowany.

Drugi wykład dotyczył bezpieczeństwa w miejscu pracy i poza nim. Poprowadził go były funkcjonariusz policji i biegły w zakresie kryminalistyki. Mówił o sposobach ograniczania ryzyka i niestwarzania okazji przestępcom, którzy są coraz bardziej zorganizowani, wyrafinowani i profesjonalnie przygotowani. Po wykładach był czas na wspomnienia – w retrospekcji przedstawionej przez dwóch prezesów goście mieli okazję zobaczyć liczne historyczne zdjęcia z życia Stowarzyszenia.

Wiele miłych chwil zatrzymanych w kadrze, wielu wspaniałych ludzi branży… Niektórych nie ma już wśród nas, choć w naszej pamięci pozostaną na zawsze.