Aktualności

Odbył się kurs „Podstawy gemmologii”

PAŹDZIERNIK 2022

W dniach 8-9 i 14-16 października w siedzibie SRJ odbył się kurs „Podstawy Gemmologii”, w którym wzięło udział 8 osób. Kurs trwał 5 dni i składał się z 3 godzin wykładów teoretycznych i 5 godzin zajęć praktycznych każdego dnia. Kursanci mogli w części teoretycznej przyswoić sobie podstawowe zagadnienia z zakresu optyki kryształów, krystalografii, teorii światła co pozwoliło zrozumieć zasady działania, budowę i sposób korzystania z podstawowych przyrządów stosowanych w badaniach gemmologicznych. Wszystkie tematy zostały omówione na przykładach z wykorzystaniem sprzętu gemmologicznego i kamieni szkoleniowych.

Wykładowca Stowarzyszenia p. Agnieszka Szafarz ( Matusik ) dołożyła wszelkich starań by każdy z kursantów zrozumiał trudne zagadnienia z dziedziny gemmologii.
Mamy nadzieję, że kursanci odnaleźli przyjemność w pracy związanej z identyfikowaniem kamieni szlachetnych i będą pogłębiać zdobytą wiedzę. Gemmologia, ze względu na obszerność tematyczną, jest dziedziną dla cierpliwych i ciągle zwiększających swoje doświadczenie.
W kursie więzły udział osoby.
1.Paweł Sawicki
2.Bartłomiej Roman
3.Jarosław Dziewulski
4.Emilia Rogala
5.Anastazja Żółkiewska
6.Zuzanna Sierocińska
7.Paula Hurkot Akimenkow
8. Pani Katarzyna (Dane ukryte)

Kurs Gemmologiczny Podstawy Gemmologii