szkolenia

Podstawy Gemmologii

miejsce: Warszawa
termin:
  1. 8, 9 i 14, 15, 16 czerwca 2024 r. brak wolnych miejsc
  2. 5, 6 i 11, 12, 13 października 2024 r.

Kurs jest adresowany do jubilerów, sprzedawców, hurtowników, kierowników sklepów oraz wszystkich osób, które interesują się zagadnieniami związanymi z jubilerstwem i gemmologią stosowaną. Wykładowcami są uznani rzeczoznawcy i jubilerzy – członkowie SRJ oraz zaproszeni specjaliści

Kurs trwa 5 dni i składa się z 3 godzin wykładów teoretycznych i 5 godzin zajęć praktycznych każdego dnia. W dniu 5-tym odbędzie się egzamin. Uczestnicy kursu będą mogli w części teoretycznej przyswoić sobie podstawowe zagadnienia z zakresu optyki kryształów, krystalografii, teorii światła co pozwoli zrozumieć zasady działania, budowę i sposób korzystania z podstawowych przyrządów stosowanych w badaniach gemmologicznych.

Opis szkolenia:

W trakcie pięciu dni szkolenia zapoznajemy kursantów z podstawami z zakresu gemmologi tj:

1. Omówienie podstawowych zagadnień : kamień szlachetny, ozdobny, syntetyczny, organiczny, imitacja.

2. Budowa minerałów i kamieni szlachetnych. Układy krystalograficzne – podział anizotropowe/izotropowe.

3. Omówieni własności optycznych i fizycznych.

4. Obliczanie masy kamieni, gęstości. Zapoznanie ze szlifami i barwami.

5. Nauka posługiwania się sprzętem gemmologicznym: lupa, Leveridge, polaryskop, refraktometr, mikroskop, spektroskop, dychroskop, waga. – odczytywania wyników + posługiwanie się tabelami.

6. Kursant zapoznaje grupy kamieni takie jak: korundy, beryle, spinele, kwarce, chryzoberyle, granaty, topazy, turmaliny, oliwiny.

W części praktycznej każdy z kursantów otrzyma do badania indywidualne zestawy typowych kamieni i preparatów oraz w pełni wyposażone stanowisko w sprzęt gemmologiczny do badania kamieni. Pozwoli to na swobodną i samodzielną pracę z materiałem gemmologicznym i trwałe zapoznanie się z cechami diagnostycznymi kamieni jubilerskich najczęściej spotykanych na naszym rynku.

Po ukończeniu szkolenia i pozytywnym zdaniu egzaminu uczestnicy otrzymają dyplom SRJ – Certyfikat kwalifikacji „Podstawy Gemmologii”. Kontynuacją szkolenia jest Gemmology Basic HRD Antwerp oraz Gemmology Advanced HRD Antwerp.

  • Cena netto: 3414,63 zł
  • Cena brutto: 4200,00 zł

Zniżka dla członka Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich lub Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników

  • Cena netto: 3073,17 zł
  • Cena brutto: 3780,00 zł

Zapisy na kurs przyjmowane są wyłącznie przez formularz zgłoszeniowy.